2014 ‘de Eğitim Uygulamalarının Enleri

1 9

Her yılın sonuna gelindiğinde o yılın en çok kullanılan uygulamalarının paylaşılması bir gelenek haline gelmiş durumda.

Bende bir süredir uygulamaları inceliyorum ve incelemelerim sonunda 2014 yılına veda ederken 2014 yılında Eğitim alanında kullanılan uygulamalardan bir en listesi oluşturdum. Yıl içinde aranma, indirilme ve yorumlanma gibi farklı kriterler üzerinden değerlendirerek oluşturduğum listeyi sizlerle de paylaşmak istiyorum.

2014-de-egitim-uygulamalarinin-enleri-2

Replay (Yılın Uygulaması)

Benim de keyifle kullandığım Replay uygulaması ile video düzenlemeleri yaparak kendi videolarınızı oluşturabilirsiniz. 2014 yılında Dünya da 3 milyondan fazla kullanıcının uygulamayı indirmesiyle App Store Türkiye’de yılın uygulaması seçildi.

Bubl Draw

Buble Draw, Anaokulu ve 1-4. sınıf seviyelerinde çizim yapmak için fazlasıyla ideal bir uygulamadır. Çizim yapabilir ve renkler, sesler ve şekiller arasında bağlantı algısını oluşturabilirsiniz.

Hyperlapse

Hyperlapse ile ağır çekim videolar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz videolarınızı iMovie ‘de birleştirerek kendi filminizi oluşturabilirsiniz.

MyScript Calculator

Kalemle yazdığınız fonksiyonları algılayabilen bir matematik uygulamasıdır. Algıladığı fonksiyonları çözümleyerek size sonucunu da veriyor.

Litely

Fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz 2014 yılında popüler olmuş bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Calculator Pro for iPad

Matematik derslerinde kullanabileceğiniz gelişmiş bir hesap makinesidir.

Adobe Reader

PDF dosyalarınızı rahatlıkla açabileceğiniz bir uygulamadır.

Pages

Bir önceki yılın en iyi uygulama listesinde en başlarında bulunan pages bilgisayarınızdaki Word uygulamasını mobil cihazınıza getiriyor. Kişisel olarak Google Dökümanlar uygulamasını Pages ‘a tercih ediyorum.

Numbers

Pages gibi bir önceki yılın enleri arasında bulunan bilgisayarınızda alıştığınız Excel ‘in mobildeki eksikliğini gidermek için üretilmiş uygulama. Yine kişisel tercih olarak Google eTablolar ‘ı tercih ediyorum fakat popülaritesi sebebiyle listeye almam gerektiğini düşündüm.

GarageBand

– Müzik derslerinde öğrencilerin severek kullandığı enstrümanları ve notaları öğrenirken size yardımcı olacak bir uygulama.

Keynote

– Sunumlar oluşturabileceğiniz Apple ‘ın kendi sunum uygulamasıdır. Google Slaytlar ve Prezi ‘yi de deneyebilirsiniz.

GoodReader

– Pdf dosyalarınızı açmanın yanında dosyalarınızın üzerine bir şeyler yazmayı da istediğiniz zaman kullanabileceğiniz pdf dosyalarınızı açabilen ve üzerinde değişiklik yaparak diğer kişilerle paylaşabileceğiniz bir uygulama.

Notability

– Mobil cihazınızla beraber sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz mobil defter uygulamasıdır. Parmağınızla veya elinize kalem alıp ekrana elim çarptı derdine son vererek istediğinizi yazın. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

iMovie

– Kendi videolarınızı yaparken kullanabileceğiniz en iyi uygulamaların başında geliyor. iMovie her yıl olduğu gibi yine popülaritesini kaybetmedi.

Draw Something

– Draw Something, küçük yaş öğrencilerde ve sanat derslerinde ideal olarak kullanabileceğiniz bir çizim uygulamasıdır.

Scrabble

– İngilizce derslerinde oynadığımız scrabble ‘ı mobil cihazınızda oynayabilmenizi sağlıyor.

Skype ve Google Hangout

– Öğrencilerinizle online olarak ders işleyebileceğiniz canlı görüntü uygulamasıdır. Hangout ‘un bu konudaki yükselişi yıl içinde skype ‘a göre daha iyiydi.

Google Earth

– Coğrafya derslerinizde kullanabileceğiniz çok güzel bir harita uygulamasıdır.

 

Resim: iPad Air Review

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.