Apple Distinguished Educator (ADE – Apple Seçkin Eğitmenler) Programı 1994 yılında, Apple’ın öğretimi ve öğrenimi güçlü bir şekilde dönüştürmek için  Apple ürünlerini kullanan ilk, orta, lise ve yüksek öğretimde çalışan öncü eğitimcileri bir araya getirmesiyle başladı. Bu öncüler bugün teknolojiyle sınıflarında ve dışarıda olağanüstü şeyler yapan 2.000′in üzerinde vizyon sahibi eğitimciden ve yenilikçi liderlerden oluşan dünya çapında bir topluluğa dönüştü.

Apple Distinguished Educators (ADE’ler), Apple teknolojisi ile çıkardıkları harika işlerle tanınan küresel bir eğitim öncüleri topluluğudur. Öğrenim için yeni fikirler keşfeder, yeni yollar arar ve yeni fırsatları benimserler. Etkili ve yeni yollarla öğrencilerin katılımını sağlayarak, yaratıcılığı ve iş birliğini teşvik eden benzersiz eğitim ortamları oluştururlar. Ayrıca başkalarının da faydalanması için tüm dünyadaki meslektaşlarıyla bilgi birikimlerini paylaşırlar

Apple Distinguished Educator Programı 2013 sınıfı için Avrupa, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden yaklaşık 120 ADE seçildi. Türkiye’den bu programa Mehmet Özdemir kabul edildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER