Apple Haritalar Uygulaması Flyover Özelliği

0
273

Apple Haritalar uygulaması karıştırırken fly over özelliğini keşfettim ve İngilizce dersinde kullanılabileceğini düşündüm. Aşağıda kısa videosunu paylaştığım özellik sayesinde öğrencilerinizi daha önce hiç gitmedikleri yerleri keşfetmelerini sağlayabilir ve ayrıca gördükleri yerleri tasvir etmelerini sağlayabilirsiniz. Öğrencilerin sadece flyover özelliğini keşfetmesi yeterli. Hayal gücünün sınırlarını zorlamak onları en sevdiği iş.
Mesela; öğrencilerden önce Eyfel Kulesi’ ni haritada arayıp bulmalarını isteyelim. Ardından flyover butonuna basıp çevrede bir tur atmalarını isteyelim. Öğrenciler çevre hakkında az çok bilgi sahibi olduktan sonra Eyfel Kulesi ve çevresi hakkında akıllarında kalanları veya dikkatini çeken detayları bir yazı ile paylaşabilir. Malum önümüz kış ve küçük yaştaki öğrencilerle gezi yapmak pek de mümkün olmayabilir. Dolayısıyla FLYOVER sayesinde öğrencileri küçük sanal turlara çıkarabiliriz.

Yıllardır bir dilemma olarak karşımıza çıkan Çok gezen mi yoksa çok okuyan mı bilir sorusu sanırım bu özellikle birlikte tarih olabilir. FLYOVER ile artık hem çok gezebilir hem de bol bol ilgili yazıları okuyabiliriz.

Flyover özelliği şimdilik sadece belirli ülkeler ve şehir simgeleri için geçerli. Bu linkten hangi şehirler için geçerli olduğuna bakabilirsiniz. http://flyovercities.com/

Tanıtım Videosu:

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER