Apple Teacher nasıl olunur? Apple Teacher olmanın avantajları nelerdir?

14 13.309

Teknolojideki gelişim, eğitimin her alanını hızla etkilemekte, eğitimde yeni öğretim yaklaşımlarına ihtiyacı arttırmaktadır. 

Teknolojinin tam ortasına doğmuş, geleceğin dinamiklerini değiştirmeye hazırlanan Z kuşağı çocuklarının yüksek beklentileri, yeni bir eğitmen kuşağı beklentisini de beraberinde getirmektedir.

MESLEKİ GELİŞİM İÇİN “APPLE TEACHER” PROGRAMINA KATILMAK

 Apple Education 2016 yılında “Apple Teacher” programını oluşturdu. Öğretmenlere, IOS ve Mac araçlarını keşfetme ve daha derin öğrenme deneyimleri oluşturmak için onları eğitimlerine entegre etmenin yollarını sundu.  Program, öğretmenlerin hangi araçları kullandıklarını takip etmelerine yardımcı olmak ve o alanlardaki yetkin becerilerini sınamak için rozetleri kullanıyor. 

Apple Teacher programı, eğitim teknolojisi alanındaki yetkinliklerini güçlendirmek isteyen eğitimciler için müthiş bir platformdur. Öğretmenlerin kendi hızlarında keşfedebilecekleri çok fazla kaynağı var. Videolar ve animasyonlar, araçların kullanımını  etkin bir biçimde gösteriyor; bu da öğretmenlerin bunları kendi cihazlarında nasıl kullanacaklarını anlamalarını kolaylaştırıyor. 

“Apple Teacher” programı  Ağustos 2019 itibari ile Türkiye’deki öğretmenlere de  programa başvurma imkanı tanıdı.  

PEKİ “APPLE TEACHER” PROGRAMINA NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

https://www.apple.com/education/apple-teacher/

“Apple Teacher”, Apple ürünlerini öğretmek ve öğrenmek için kullanan eğitimcileri desteklemek ve becerilerini geliştirmek için  tasarlanmış ücretsiz bir profesyonel öğrenme programıdır.

“Apple Teacher” için kaydolduğunuzda, iPad ve Mac için Apple Teacher Learning Center ve Multi-Touch başlangıç kılavuzlarıyla kendiliğinden ilerlemeye başlayacaksınız. 

Apple Teacher programı, Apple ID’nizle (iTunes hesabı) erişebileceğiniz bir öğrenme topluluğu ve çevrimiçi portala sahiptir.

Giriş yaptıktan sonra ilk adımı başarıyla tamamladınız. 

Oturum açtıktan sonra, şimdi sırada “Earn Badges” kısmına ulaşmak var. 

Bir “Apple Teacher” olmak için Ipad veya Mac seçeneklerinden birini tercih edip  8 farklı alanı sınayan testlerin tümünü başarıyla bitirmeli ve rozetleri kazanmalısınız.  Programın dili şu anda İngilizce, belki ilerleyen zamanlarda Türkiye’den katılım artarsa Türkçe içeriğe yönelebilirler diye ümit ediyorum.

IPAD-MAC
PAGES
KEYNOTE
NUMBERS
IMOVIE
GARAGEBAND
YARATICILIK
ÜRETKENLİK

Her bir testi tamamlayınca, ekrana aşağıdaki yazı geliyor. O alanı, başarıyla tamamladığınızı gösteriyor. Profilinize dönüp, diğer testleri seçebilirsiniz. Belli bir sırada ilerlemenize gerek yok, istediğinizden başlayabilirsiniz. 

Tüm sanal rozetleri tamamladıktan sonra daha fazlası var. Sadece Mac ve IPad Apple Teacher sertifikası dışında, alabileceğiniz Kodlama sertifikaları da var. Onlara “Swift Playgrounds” rozetleri denir. Sürecin öğrenilmesinin ardından o alanlarda da becerilerinizi ve bilgilerinizi test edebilirsiniz. 

Tüm testleri tamamlayınca program size bir dosya halinde ,  tüm yazışmalarınızda ve sanal ortamlarda kullanabilmeniz adına Apple İmzayı da sunuyor. 

İlerleme durumunuzu ve sertifikanızı almak için “Profile” kısmından “Badges and Certificates” tıklayarak PDF formatında indirebilirsiniz. #AppleEDU etiketiyle paylaşım yapmayı unutmayın. 

“EVERYBODY CAN CREATE” (Herkes yaratabilir) mottosuyla hazırlanan harika bir programa sahip.

Her konu için yaratıcı ifade getiren bir proje koleksiyonu” .

“Everybody Can Create”  kılavuzlarındaki projeler, öğrencilere video, fotoğraf, müzik ve çizim yoluyla fikirlerini geliştirmeyi ve iletmeyi öğretir. Ve öğretmenlere bu becerileri herhangi bir ders, konu ya da ödevde sunmaları için eğlenceli ve anlamlı yollar sunarak öğrencilerde yaratıcılığı geliştirmelerine  yardımcı olurlar.

Koleksiyon aynı zamanda , öğretmenlerin bu becerileri her gün öğrettikleri konulara aktarabilmelerine yardımcı olacak bir proje rehberi sunuyor. Böylece öğrenciler bir müzik denklemini dahi akılda kalıcı hale getirmek için müzikal ritmi kullanabilir, tarihteki bir dönüm noktasını yeniden oluşturmak için bir video üretebilir veya bir şehrin zaman içindeki mimarideki değişimlerini göstermek için çizimi kullanabilir. 

Apple Teacher platformunu kullanma sırası sende. Haydi sen de gel “Apple Teacher” ünvanına sahip ol.

LARA ÖZER

FLORYA KOLEJİ

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ KOORDİNATÖRÜ

14 Yorum Yapıldı
 1. Nilgün Ertür Diyor ki:

  Harika tam istediğim gibi.
  Kesinlikle katılmalıyım.
  Sınıf öğretmeniyim.
  Derste eğlenerek katılımlı ve bu kuşağa özgü teknolojileri de kullanmalarını sağlayarak öğrenme sağlayabilmek için Harika olacağını düşünüyorum.
  Nilgün Ertür
  Ege Sistem Okulları
  Sınıf Öğretmeni

  1. Lara Özer Diyor ki:

   Harikasınız öğretmenim,şimdiden emeğinize sağlık

 2. Naile Diyor ki:

  Öncelikle emeğinize sağlık heycanla başladım ama ing yetersiz olduğu için hevesim kursağımda kaldı umarım en yakın zamanda türkçe çalışmalarla bizide bu halkaya dahil edersiniz

  1. Lara Özer Diyor ki:

   İnşallah hocam ilerleyen zamanlarda Türkiye’den katılım artarsa belki Türkçe içerik de oluşur. Ama siz yine de takipte kalın. Çok sevgiler

 3. Gürkan Bilgisu Diyor ki:

  Merhaba,
  Yazı ve bilgilendirme için teşekkürler. Ben de sisteme kayıt olup faydalanmayı planlıyordum fakat ülkemizden erişim olmadığı için kayıt olamamıştım. Oldukça faydalı bir yazı olmuş.

  1. Lara Özer Diyor ki:

   Çok teşekkürler Gürkan hocam o zaman sizi de aramıza bekliyoruz en kısa zamanda.

 4. Mustafa İNAL Diyor ki:

  Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam.

  1. Lara Özer Diyor ki:

   Ben teşekkür ederim hocam.

 5. Baki Sarıtaş Diyor ki:

  Güzel paylaşım hocam teşekkürler

  1. Lara Özer Diyor ki:

   Ben teşekkür ederim Baki hocam,sevgiler.

 6. ceyhun Diyor ki:

  merhaba.ben de sisteme kaydoldum.badges sayfasına geldim.ancak burada yer alan ipad, mac vs pasif gözüküyor tıklanmıyor.neden olabilir acaba?teşekkürler.

 7. Huseyin Diyor ki:

  Merhabalar, Sitenizdeki makaleyi okuyarak Apple sitesinden kimlik oluşturup görevleri tamamlayarak Apple Teacher sertifikasına hak kazandım. Lakin Profilimden Serfika kısmına gelip indirmeye çalıştığımda dosya indirme koruması çıkıyoru kullanıcı adı/şifre. Apple giriş kullanıcı adı ve şifresini girmeme rağmen hatalı görüyor ve sertifikayı indiremiyorum. Yardımcı olmanız mümkün mü?

 8. SERPİL Diyor ki:

  Merhaba apple teacher eğitimleri ücretli midir

 9. Kenan Arslan Diyor ki:

  Gerçekten faydalı bir yazı olmuş. Şimdi tek sorun apple ürünlerinin çok pahalı olması

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.