“CANVA” APP UYGULAMASININ BEDEN EĞİTİMİ DERSİNDE KULLANIMI

0 1.372

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, sadece ülkemizde değil tüm dünyada yeni bir dönemin geçişini bizlere hissettirdi. Belki de yeni bir “Teknoloji Çağ’ı” diyebiliriz. Bu yeni çağ ’da, tüm dünyaya ile şartlarımızda eşit bir başlangıç yaptık. Ülkemiz gibi tüm dünya, online hayat ile, online eğitimde kullanılan tüm platformları örneğin; “zoom” uygulamasını yeni kullanmaya başladı ve halen de öğrenme aşamasında. 

Bu yeni teknoloji çağ’ı biz öğretmenlere yeni kapılar açarak kendimizi değiştirme fırsatı sundu. Belki de dezavantajı, avantaja dönüştürdük. Böyle bir süreç içerisinde fazlası ile kullandığım “Canva” uygulamasını sizlere aktaracağım.

Öğrencilerimize yönelik hazırlamak istediğimiz çok dilli spor kartlarını hazırlama aşamasında böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyduk. İncelediğimizde ise, kolay bir sistem içeriği olmasından ötürü, kurumumuzda kullanmaya başladık. 

Uzaktan eğitimde, spora ilgi çekmek için öncelikle öğrencilerin sevdiği ilgi alanlarını da keşfetmek gerekmektedir. Uygulamada öğrencilerin dikkatlerini çekebilecek GIF uygulaması ile kısa ve pratik spor videolar da çektik.

 

Böyle zorlu bir pandemi sürecinde öğrencilerimizin spor yapmalarını sağlamak için dikkatlerini çekme suretiyle, QR Code uygulamasını da kullanma kararı aldık. Bu uygulamayı afişlerimize ekledik ve öğrencilerimiz ile paylaştık.

Canva uygulamasını cep telefonunuza indirebilir ya da https://www.canva.com web sitesini ziyaret ederek de kullanabilirsiniz. Fark yaratacak uygulamalarınızla, öğrencilerinizin ilgilerini spora çekmeye çalışıyorsanız bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.