Eğer eğitimde teknoloji kullanımı ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız, biraz sosyal medya kullanıyorsanız, 21. yy öğrencilerini yetiştirmek için dünyanın dört bir yanındaki öğretmenler neler yapmış diye merak ediyorsanız ve biraz araştırma yaptıysanız muhtemelen www.edudemic.com,  www.educatorstechnology.com,  www.teachthought.com gibi siteleri takip ediyorsunuzdur.

Son yıllarda Türkiye’de birçok okulda eğitimde teknoloji kullanımı ciddi oranda yaygınlaşmaya başladı. Birçok okul örnek gösterilecek projelere sahip. Bu alanda yadsınamayacak bir gelişme gösterdik. Bu nedenle bu konuda paylaşımda bulunmak isteyenler için yukarıdaki sitelere benzer  Türkçe bir platform gerektiğini düşündük ve www.egitimdeteknoloji.com’u kurduk.

Peki, hedefimiz ne? Hedefimiz, yaptıkları güzel projeleri Türkiye’deki tüm meslektaşlarıyla paylaşmak isteyen öğretmenleri ya da bu konuda paylaşımda bulunmak isteyen herkesi tek bir platformda buluşturmak.

Kendini geliştirmek isteyen, ‘paylaşmak güzeldir’ e inanan herkesi sitemize yazar olmaya bekliyoruz.

Eğitimde Teknoloji blogunda yazar olmak için info@egitimtek.com adresine email gönderebilirsiniz.

 

YAZIYI PAYLAŞ
Önceki İçerikOnline Öğrenme Ortamları – Learning Management System (LMS)
Sonraki İçerikMatematik-Geometri Dersleri için Kullanışlı bir Program: “GeoGebra”
Apple Distinguished Educator  ADE2013, Google Certified Educator, Edtech Consultant VEXRobotics Türkiye Temsilcisi : www.educatrobotics.com MakerÖğretmen www.makerogretmen.com MakerÖğrenci www.makerogrenci.com STEMÖğretmen www.stemogretmen.com ETUSP www.etusp.com Eğitimde Değişim Konferansı www.egitimdedegisim.com Egtkonus www.etusp.com Egitimtek www.egitimtek.com EducatAkademi www.educat.com.tr Kodlamaker www.kodlamaker.com Edtechist

3 YORUMLAR

 1. Bu websiteyi daha yeni gördüm. Güzel bir fikir olduğunu düşünüyorum ve hatta bu konuda geç kalınmış bir proje olarak görüyorum.
  Bence eğitim ile ilgili olduğuna göre branşlara göre kategoriler olursa daha faydalı olur diye düşünüyorum.
  Ben de katkıda bulunmak ve makale göndermek isterim.
  Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Ziya İnce
  Coğrafya öğretmeni

 2. Değerli çalışmalarınız ve yenilikci yaklaşımlarınızla, Eğitim ve Teknoloji kavramını anlamlı ve anlaşılır bir zemine oturtacağınıza inanıyorum.

  Hiçbir gelecek 21. yüzyıldaki kadar çabuk gelmedi diye düşünüyorum,
  geleceği yakalamak için inovatif düşünce tarzını doğal olarak teknoloji ve hızı yakalamak gerektiğini düşünüyorum.

  Sitenize yazılarımızla ve düşüncelerimizle katkıda bulunmak bizleri ayrıca mutlu edeceğini ayrıca bildirmek isteriz.

  Tekrar çalışmlaarınızda başarılar diliyoruz..

  Orhan DAĞHAN
  BİL Holding/BİL Koleji Genel Director

CEVAP VER