Flipped Classroom İçin 5 Web 2.0 Aracı

3 2.326

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri de Flipped Classroom. Ben oldukça eklektik bir yaklaşım içerisindeyim ve öğrencilerimi motive edebilecek her yöntemi deneyebilirim. Bu yıl Flipped Classroom da denediğim yollardan biri oldu. Tek başına kullandığınızda belki çok verim alamayabilirsiniz ancak harmanlanmış bir sınıf modelinde öğretmen ve öğrenci için çok yararlı olabilir.

Ben Flipped Classroom için 5 araç önereceğim.

Slide14

Educreations ile bir sınıf yaratıp, derslerinizi hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kayıt olup, beyaz tahtanıza ulaşmanız. Educreations derslerinizde, resim ekleyebir, yazı yazabilir ve sesinizi kaydedebilirsiniz. Öğrencilerinizi sınıfınıza ekleyebilir veya Educreations’ın verdiği kodu onlarla paylaşabilirsiniz. Ders kaçıran, hasta olan öğrencileriniz için de yaralı olacaktır, Flipped Classroom fikri henüz size uzak geliyorsa.

Slide15

Blendspacei online bir duyuru panosu gibi de düşünebilirsiniz. Öğrencilerinizle paylaşacağınız PowerPointinizi, pdf, resim, word dosyalarınızı, videolarınız ve hatta Educreation tahtanızı ekleyebilirsiniz. Proje Tabanlı Öğrenme için de öneririm.

Slide16

FlipQuiz derslerinizi keyifli hale getirecek bir oyun hazırlama aracı. Büyük Risk’e benzeyen bir yarışma hazırlayabilirsiniz. Bir oyunda 6 kategori ve her kategori için 5 soru hazırlayabilirsiniz.

Slide17

Padlet de çok amaçlı kullanabileceğiniz, yine duyuru panosu özelliğinde bir araç. Dersten once beyin fırtınası yapmak için veya okuma listeleri hazırlamak için kullanabilirsiniz. Ofisinizdeki panoya postitler eklediğinizi düşünün. Bu postitlere link, resim, video ve text ekleyebiliyorsunuz. Daha sona isterseniz panonuzu pdf veya excel dosyası olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Slide18

TodaysMeet kayıt olmayı gerektirmeyen ve feedback almanıza yardım edecek bir araç ancak beyin fırtınası yapmak için de kullanılabilir.

Slide19

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.