Google Classroom’da Konularla Hayat Çok Daha Düzenli & Kolay!

0 314

Google Classroom’da oluşturduğumuz duyurular, sorular, paylaştığımız kaynaklar ve ödevler aynı Facebook’da olduğu gibi bir akışın parçası oluyordu ve özellikle dönem sonu yaklaştıkça hem bizim hem de öğrencilerimizin bulmak istediği konular için sayfayı bir hayli aşağı doğru kaydırmak gerekiyordu… Özellikle mobil cihazlarda daha da vakit alan bu işlem Google Classroom’a yeni gelen “konu” ekleme özelliği ile tarih oluyor!

Peki sistem nasıl çalışıyor?

Öncelikle bir duyuru oluşturalım. Daha önce olmayan “Konu” özelliği hemen dikkatimizi çekecek! Bu kısımda istediğiniz kadar yeni konu ekleyebilirsiniz. Örnek olarak “Giriş 101” ekliyoruz.
Google Classroom Konular

Yine aynı şekilde öğrencilerimiz için bir ödev ekleyelim ve konusunu da “ödev” yapalım. Böylece öğrenciler “ödev” konu başlığına göre sıraladıklarında tüm ödevleri bir ekranda görebilecekler:

Google Classroom KonularŞimdi sıra öğrenci gözünden nasıl gözüküyor ve nasıl “konu”ya göre filtreleme yapabilirler bakmakta:

Google ClassroomYukarıdaki ekranda da görüldüğü üzere öğrenciler sol tarafta konu başlığını görerek, kolayca filtreleme yapabilirler. Böylece aynı konuya ait paylaştığınız içerikleri, duyuru ve soruları kolayca sıralayabilirler!

Google Classroom bu güncellemeyle birlikte hem öğretmen olarak bizlerin, hem de öğrencilerimizin yaşadığı zorluğu ortadan kaldırmış oldu.

Önümüzdeki günlerde yeni özellikleri paylaşmaya devam edeceğiz!

Güzel bir hafta dileriz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.