HEALPY ADIM SAYAR UYGULAMASI İLE SOSYAL SORUMLULUK

0 1.057

Daha önceki paylaşımımda, adım ölçer kullanımı hakkında bilgilendirme yapmış ve örnek uygulamalar sunmuştum. Bu yazımda sosyal duyarlılığınıza katkı sağlayacak, projelenmiş çok faydalı bir uygulamayı tanıtacağım.

Özel bir sigorta firması, hem insanları yürüyüşe teşvik ediyor hem de Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne tekerlekli sandalye bağışında bulunuyor.

Eğer, yürüyüş yapmayı seviyorsanız ve bu projeye katılmak istiyorsanız “Healpy” app uygulamasını telefonlarınıza ya da tabletlerinize indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama kullanıcının günlük adımlarını saymaktadır. Tüm kullanıcıların adım sayısı 100.000.000’a ulaştığında uygulama sahibi olan sigorta firması, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne 1 adet tekerlekli sandalye bağışında bulunuyor ve sistem, adım sayısını sıfırlayarak sayımı yeniden başlatılıyor. Yaklaşık 1.000.000 kişinin kullandığı bu uygulamayı kullanarak sizler de bu kampanyaya destek olabilirsiniz.

Yorucu bir tempo ile günü tamamladığınızda, adımlarınızın toplumumuza katkı sağladığını düşünerek, iç motivasyon sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı kendi çalıştığım eğitim kurumumda da projelendirdik. Veli ve öğrencilerimizin bulunduğu bir farkındalık yürüyüşü ile gerçekleştirdik. Siz değerli öğretmenlerimize de önemle tavsiye etmekteyim. Kendi kurumlarınızda bu proje uygulayarak, hem öğrencilerinizin sağlığına hem de omurilik felçlilerine destek olabilirsiniz.

       Önemli hatırlatmalar:

  1. Akıllı telefonlarınıza uygulama indirilmesi
  2. Etkinlik sırasında ihtiyacınız kadar mataranızda su bulundurulması

Uygulamanın resmi;

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.