ITUNES U ile sınıfınızı yeniden düzenleyin

0 93

ITUNES U yeni gelen güncellemeleri ile daha kullanışlı ve yetenekli bir hale gelmiş. Kısaca bir göz atacak olursak; Ödev teslimi, entegre edilmiş not defteri ve kişisel tartışmalar gibi başlıklar göze çarpmakta.

ekran-resmi-2016-11-08-10-06-17

DİLEDİĞİNİZ YERDEN DERSİNİZİ YÖNETİN
Bugüne kadar Itunes u ile alakalı en çok şikayet edilen konu sadece bilgisayar üzerinde ders tasarımı yapılmasıydı. Artık ipad üzerinden de dersinizi oluşturabilir gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bir mac bilgisayara sahip değilseniz eğer web tarayıcı üzerinden itunes u course manager adresine girerek dersinizi oluşturabilirsiniz.

ekran-resmi-2016-11-08-10-28-34

ÖĞRENCİ ÖDEVLERİNİ TEK YERDE TOPLAYIN

ITUNES U ile ödevlerinizi kısa sürede hazırlayıp ödevi öğrencilerinize kolayca gönderebilirsiniz. Ayrıca öğrencilerin yaptıkları ödevi uygulamadan uygulamaya taşıyıp bir yerde üzerine yazı yazıp diğer uygulamalarda formatını değiştirip size geri göndermesine gerek kalmaz. ITUNES U uygulamasında başa bir uygulamaya gerek kalmadan bir PDF üzerinde karalamalar yapabilir üzerinde not tutabilirler.

ekran-resmi-2016-11-08-10-38-56

ÖDEVLERİ DEĞERLENDİRİN VE GERİ BİLDİRİM VERİN

Öğrencilerin ödevlerini toplama ve ve geribildirim verme ekranı çok kullanışlı gözüküyor. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi tüm detaylara yer verilmiş ayrıca öğrencilerin ödeve ekledikleri dosyaları da aynı ekranda görebiliyorsunuz.
ekran-resmi-2016-11-08-10-08-38

DERSİNİZİ HAZIRLAMAYA BAŞLAYIN

Eğer siz de ITUNES U üzerinden bir ders hazırlamak isterseniz apple internet sitesinde yayınlamış olan ITUNES U ders oluşturma yönergesini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.