Knowmia, sizlerin de flipped classroom modelini uygulayabilmeniz için gerekli herşeyi bulunduran hem bir website hem de video dersleri oluşturabileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve daha önce hazırlanmış olan dersleri izleyebileceğiniz ücretsiz bir iPad uygulaması.

Bu uygulama ile oluşturduğunuz ders videolarını da knowmia hesabında yayınlayarak öğrencileriniz ile paylaşmanız mümkün. Aynı zamanda hangi öğrencilerin nerelerde eksiğinin olduğunu öğrenme şansına sahip olacağınız bir uygulamadır. Bu platform üzerinde ödevler ve videoları kendiniz hazırlayabilir. Ya da daha önceden kullanmak istediğiniz youtube videoları mevcutsa onları da ekleyebilirsiniz.
Knowmia’yı ön plana çıkaran en önemli unsur ise ödev sihirbazı özelliğinin bulunması. Bu özellik sayesinde öğretmenler hazırlamış oldukları ders videosu hakkında ödevler ve testler ekleyebilmektedir. Bu yolla öğretmen, kimlerin performansının daha iyi olduğunu yada konu ile alakalı eksikliklerin nerelerde olduğunu derse gelmeden öğrenme imkanına sahip olmaktadır.

Knowmia üzerinden hazırlayacağınız ödevlerde kullanacağınız videoları kendiniz hazırlayabildiğiniz gibi eğer daha önceden belirlediğiniz ve kullanmak isteğiniz youtube videoları varsa onları da ödevlere ekleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.knowmia.com/
Knowmia iPad uygulaması için https://itunes.apple.com/us/app/teach/id527216211?mt=8
Video link: