Yaratıcılığın Özgünlüğün ve Üretkenliğin Dev Buluşması MakerFaire ISTANBUL

0 173

Gözlemlemek, okumak, öğrenmek, anlamak, düşünmek, hayal kurmak, harika fikirler bulmak, duyurmak, yaymak, pazarlamak, satmak.

Üretmeyi sanırım unuttuk, üretenlerin hor görüldüğü bir dönemden geçiyor İstanbul, aksi takdirde, marangozlar, demir ustaları, tekstil işçileri şehrin merkezinden bu kadar uzakta, ışık almayan köhne yerlerde çalışıyor olmazlardı. Şehir merkezinde neredeyse tek pozitif değer üretenler çöp toplayanlar, ki onlar bile üretmiyorlar. Satanlar, taşıyanlar, tüketenler cenneti yarattık.

İstanbul şehir merkezinde yaşayan biri olarak üretmeye, üretenleri görmeye hasret kaldım. Eğitimciliği biraz arka plana atma isteğim sanırım bundan kaynaklanıyor. Eğitmek bile yalan geliyor, üretim olmayınca.

Bager Akbay üretmek yazısına böyle başlıyor. Gerçek dünya ile müfredatımız arasındaki açığı üretime dayalı bir eğitimle aşabilir miyiz? bilmiyorum ama yaparken eğlenmenin ve sonunda eğlenirken öğrenmenin en güzel adreslerinden biri Maker hareketi.

Türkiye’de üretenlerin bir araya geleceği ve diğer üretenleri yani Makerları belki biraz olsun gün yüzüne çıkabilecek bir fuar 12-13 Kasım Çarşamba Perşembe günlerinde 11:30 – 18:00 arasında gerçekleşecek. Fuar TURKCELL’in ev sahipliğiyle HALİÇ KONGRE MERKEZİNDE gerçekleşecek. Etkinlik ücretsizdir ve kayıt gerekmemektedir. Tek şartımız biraz merak…

Haliç Kongre merkezine nasıl mı?  gideceksiniz. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

http://www.haliccc.com/tr-TR/page/21/iletisim/122/yol-tarifi-ve-ulasim.aspx

Fuar hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.makersturkiye.com/

Maker_Dergi_ilan_ok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.