Microsoft Eğitmen Ağı ile dünyanın pek çok yeriyle iletişime geçerek işbirliği yapabilir, eğitimciler tarafından eğitimciler için oluşturulmuş derslere kolayca ulaşabilirsiniz. İşte Microsoft Eğitmen Ağı’na hemen katılmanız için 7 neden.

1. Eğlenceli ve interaktif canlı dersler

Her konuda ve yaş aralığına hitap eden dersleri Skype aracılığıyla sınıfınıza getirebilirsiniz. Classroom Bingo ile canlandırma karakterlerden çizim derslerine dünya çağında ilüstratörlerle sınıfınızda Microsoft Eğitmen Ağı ile herkes için bir ders mevcut; üstelik tamamen ücretsiz.

2. Kısa tüyo videolarıyla her gün bir doz ilham alın

Bu kısa ve kullanışlı videolar nasıl zaman kazanabileceğinizi göstermek ve teknolojiyle daha etkin bir eğitim vermek için tasarlandı. “PowerPoint’te İnfografik Nasıl Oluşturulur?”dan “Windows 10’un Temelleri”ne kadar verimliliğinizi artıracak sadece birkaç dakikalık videolar sizi bekliyor.

3. Günlük çalışma planınızı ücretsiz hazırlayın

Bing’in giriş sayfasındaki nefes kesici resimleri görmüşsünüzdür. Peki, her gün orada öğretmenler için ücretsiz bir Ders Planlayıcı olduğunu biliyor muydunuz? Hem de o giriş sayfasında gördüğünüz resimden yola çıkarak öğretmenler tarafından yaratıldı. Görsellerse 3 ayrı yaş grubu için uygun hale getirildi. Böylece Microsoft Eğitmen Ağı’ndaki Ders Planları bölümünü kullanarak sınıfınıza her gün yeni bir şey sunabilirsiniz.

4. Dünyanın her yerindeki eğitimcilerle konuşup tartışın

Eğitmen Ağı, bütünsel öğrenme topluluklarında önemli bir yere sahip olduğu için dünyanın pek çok ülkesinden 1,5 milyondan fazla eğitimciye hizmet veriyor. Dünyanın birçok yerindeki eğitimcilerle iletişime geçin, kendi fikirlerinizi paylaşarak ortak projeler yürütün!

5. Teknolojiyle derinlemesine bir eğitim

Microsoft Eğitim Ağı’nda sizi ciddi profesyonel gelişmeler bekliyor. Teknolojiyle eğitimden 21. Yüzyıl Öğrenme Dizaynı’na (21CLD) birçok profesyonel gelime için doğru yerdesiniz.

6. Kendi ders planlarınızı oluşturup paylaşın

Kolay kullanımlı Content Creator Tool ile ders planlarınızı bütün dünyayla paylaşın! Sways ve OneNote ile multimedya içeriklerinizi gömebilir, bu uluslararası topluluğun bir parçası olup eğitim fikirlerinizi herkesle paylaşabilirsiniz.

7. Mystery Skype ile diğer sınıflarla oynayın

Mystery Skype; yaratıcılığı, eleştirel düşünceyi ve dünya vatandaşlığı becerilerini geliştirmek için harika bir yol. Lokasyon, konu, uygunluk gibi farklı seçeneklere göre sıralanmış sınıflardan istediğinizi seçip Mystery Skype ile katılabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER