#PaylaşmakGüzeldir

Eğitimde Teknoloji web sitesi 2012 yılında 4 öğretmen tarafından kuruldu (Burcu Aybat, Emsal Ateş Özdemir, Mehmet Özdemir, Metin Ferhatoğlu) . Uzun yıllar Türkiye’de en çok ziyaret edilen eğitim teknolojileri bloğu oldu. 2014 yılında yazar daveti için yazdığımız yazı 

2017 ile 2020 Ocak ayı arasında hosting değişirilmesi, yönetim sorunları nedeniyle web sitesi ile ilgilenilmedik 🙁

2019 yılı sonunda yine öğretmenler tarafından kurulan Eğitimde İnovasyon Derneği projelerinden birisi olmasına karar verildi ve siteyi yeniden canlandırılmak için tasarımı ve hostingi değiştirildi. (Bu değişiklik sonrasında arama motorları kayıtları ve okunma sayıları kaybedildi. Bazı yazılara eski okunma yazıları eklendi ama tüm yazılara eklenmedi)

Pandemi süresince eğitim teknolojileri ilginin artması ile web sitesi ziyaretçileri ve yazarları arttı. İstatistiklerimiz : Bir gün içinde maksimum 23.956 ziyaret, 2020 Nisan itibari ile 2 milyon üstü ziyaret, 136 Yazar, 348 yazı, 1000 üzeri bülten abonesi ve 2020 Nisan ayı günlük 1500 ortalama ziyaretçimiz var.

Yeni yazar olmak isteyenlerin kolay ulaşması için bir rehber hazırlamak istedik.

1. Neden EğitimdeTeknoloji web sitesinde yazmalısınız?

Eğitimde Teknolojinin ilk çıktığı günden itibaren mottosu #PaylaşmakGüzeldir ‘dir. Bir çok eğitmen bildiklerini paylaşmak, meslektaşlarına tecrübeleri ile faydalı olmak istiyor. Biz Eğitimdeteknoloji, egtmatematik, kodlamaker bloglarında, her Çarşamba akşam #egtkonus ile twitter sohbetlerinde ve Eğitimde Değişim Konferanslarında #PaylaşmakGüzeldir diyen öğretmenlerle bir araya gelmek istiyoruz.

2. EğitimdeTeknoloji’de yazmak size ne sağlar? 

Yazılarınız daha çok okunur : Kişisel bloglarınızda yazdığınız yazıların okunma oranlarının ortak bloglardaki yazılara göre daha az olacağını düşünüyoruz. Ortak bloglar düzenli içerik eklendiği ve arama motoru optimizasyonu yapıldığı için arama motorlarında daha çok gösterilir ayrıca  bir yazıyı okuyan okuyucunun benzer yazıları da okuduğu için ortak bloglar her zaman kişisel bloglardan daha çok ziyaret edildiğine inanıyoruz .

Sosyal medya paylaşımlarımızla daha çok okura ulaşırsınız:  https://www.facebook.com/egitimdeteknoloji/ Facebook sayfamız 10.000 üzeri beğenisi vardır. egtkonus twitter hesabımız 17.000 üzeri takipçisi vardır. yazılarınızı toplam 100bin’e  yakın takipçisi olan sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz.

Bültenlerle okura ulaşırsınız : Yeni düzenlediğimiz web sitemizde üye olan takipçilere yazılarınız eklendiği zaman otomatik olarak email gitmektedir. 2020 Nisan itibari ile 1000+ site üyesi vardır. Her yazı bu üyelere email olarak gönderilmektedir.

3. Kişisel blogumda yayınladığım yazıyı EğitimdeTeknoloji’de de yayınlayabilir misiniz? 

EğitimdeTeknoloji’nin tek amacı bilginin paylaşımını sağlamak. Yazılarınızı hem kişisel hem de bizim bloglarımızda yayınlayabilirsiniz. Hatta bloglarımızdaki yazılarınıza kendi blog referansını da yazabilirsiniz.

4. Okunma rakamlarını neden gösteriyorsunuz? 

Bizler öğrenenleriz. Yazarlarımızın da nasıl yazarsalar daha çok okunduğunu, başlığı nasıl kullanırsalar daha çok okura ulaşacağını görmeleri için okunma rakamlarını da yayınlamak istiyoruz. Bu rakamların bir çok yazarımızın yazma isteğini arttırdığını biliyoruz.

5. Web sitesinde neden google reklamı yayınlamıyorsunuz? 

Bugüne kadar hiçbir zaman google reklamı yayınlayarak sizin yazılarınız okunduğunda az/çok düşünmeden bir para kazanmak istemedik. Sitemizde bugüne kadar kurucu ekibin yaptığı eğitim reklamları belli dönemde yayınlandı. Son dönemde de Eğitimde İnovasyon Derneği sponsoru olan yine kurucu üyenin kendi işi olan bir banner yayınlanmaktadır. Reklam politikamız bundan sonra da değişmeyecektir.